Buď láska – znamená ukrajinsky „prosím“ a Ukrajina prosí o pomoc.
„Buď láska“ je i název dokumentárního snímku Amálie Kovářové, který vypráví o cestě českých dobrovolníků vezoucích humanitární pomoc na Ukrajinu. Přes tisíc kilometrů a čtyři opancéřované sanitky, na které se složili Češi během prvních měsíců války. Jaké to je ocitnout se z Prahy v zemi, kde je válka na každodenním pořádku? Jaké osobní příběhy se skrývají pod anonymním zeleným mundurem armády? A proč má smysl pomáhat?
Přijďte na besedu s režisérkou snímku Amálií Kovářovou a Martinem Ocknechtem, hlavním koordinátorem projektu Pomozte Ukrajině s Pamětí národa, neziskové organizace Post Bellum.
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Tři příběhy, na něž se mělo zapomenout. Tři ženy, které je prožily a vyprávěly.
Pražské jaro, které skončilo invazí vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968, patří k nejvýznamnějším obdobím československých dějin 20. století.
Předprojekce festivalu Jeden svět v Institutu Paměti národa Brno!
Ukrajinský sbor Vidrodžeňa vznikl 27. srpna 2022 v Brně jako občanská iniciativa Ukrajinců v zahraničí na podporu svých krajanů, spojení talentů a prezentaci ukrajinské hudební kultury v Česku.
Aktuální vývoj nově vznikající čtvrti Trnitá mapuje výstava v Urban centru na Staré radnici, kterou zahájí vernisáž 12. prosince 2024 v 17 h.
Máme nesmírnou radost, že vás můžeme pozvat na besedu s Jonášem Zbořilem, která se bude konat už 24. ledna od 18:00 v brněnské knihkavárně Martinus.
Odhalíme tajemství podzemních prostor pod Špilberkem, dozvíme se o tajné cestě z hradu i o novodobé nedokončené tramvajové štole pod špilberským kopcem.
První přednáška k tématu Historické epochy – 20. století.
Čeští vědci již více než dvě desetiletí zkoumají okrajovou část Antarktidy v oblasti souostroví Jamese Rosse u Antarktického poloostrova.
Ze vzpomínek pamětníků na dvacátá až šedesátá léta 20. století na Brněnsku i jinde…
Zajímá vás, co je to umělá inteligence (AI) a jak se s ní můžete setkat v každodenním životě?